Aktualności

Finałowy konkurs 1. edycji kampanii

Uwaga, uwaga! Dwa foteliki – bezpieczne, z górnej półki i dobrane przez ekspertów – do rozdania! A dla wyłonionego w głosowaniu miasta – inspekcje fotelików samochodowych! Co należy zrobić? Wziąć udział w konkursie finałowym pierwszej edycji kampanii Pierwszy Fotelik.


Szczegóły dotyczące konkursu i jego przebiegu znajdują się na stronie kampanii First Carseat na Facebook’u. Poniżej podstawowe zasady i wskazówki.

 

1. Skorzystaj z Facebook’a. Ten link przeniesie Cię do aplikacji konkursowej   Pierwszy Fotelik – konkurs finałowy na Facebook  Możesz również kliknąć na napis „Wygraj fotelik!” widoczny z lewej strony ekranu.2. „Poleć znajomym” konkurs i zachęć ich do udziału. Im więcej z nich skorzysta z Twojego zaproszenia, tym większa Twoja szansa na wygranie jednego z fotelików.

 

3. Ze spisu miast wybierz to, w którym chcesz, by odbyły się inspekcje fotelików samochodowych prowadzone przez ekspertów fotelik.info . Zwycięża miasto z największą liczbą głosów.

 

4.  Zapisz się na e-learning. 1 czerwca przez jeden tylko dzień będzie tam możliwość przystąpienia do testu konkursowego -  dla zwycięzcy fotelik.  Przygotuj się do sprawdzianu biorąc udział w bezpłatnym kursie internetowym,  do którego przekieruje Cię aplikacja konkursowa na Facebook’u. Możesz również skorzystać z niej klikając tu.
Kilka ważnych uwag:

  • By przystąpić do testu konkursowego musisz być zarejestrowany (bezpłatnie) na platformie. Jeśli już wcześniej zapisałeś się na kurs, nie musisz robić tego po raz kolejny – skorzystaj z dotychczasowego loginu i hasła.
  • By otrzymać nagrodę za 1. miejsce w teście konkursowym należy wcześniej również zagłosować na miasto inspekcji oraz polubić na Facebook’u stronę First Carseat (strona kampanii). Wszystko to umożliwia aplikacja konkursowa, do której link znajdziesz w punkcie 1.
  • W teście konkursowym zwycięża osoba z największą liczbą punktów. Jeśli wiele osób uzyska taki sam wynik, o wygranej zdecyduje najkrótszy czas poświęcony na rozwiązanie testu.
  • Nagród indywidualnych nie można łączyć, co znaczy, że jedna osoba może wygrać jeden fotelik. W całym konkursie wyłonione zostaną więc dwie zwycięskie osoby i jedno miasto.

Powodzenia!

Druga edycja kampanii: nowe atrakcje i nowy partner – firma BeSafe

Czy  „Pierwszy Fotelik” może jeszcze czymś zaskoczyć? Pytanie… Zobaczcie sami, już ruszyła druga edycja. Czekają na Was nowe atrakcje oraz liczne konkursy, foteliki do wygrania! Sprawdźcie sami.

15 maja rozpoczęła się druga edycja kampanii „Pierwszy Fotelik”. Na odbiorców czekają nowe atrakcje, połączone z konkursami, nagrodami, turniejami i inspekcjami fotelików. Do akcji dołączają także nowi partnerzy. Wśród nich jest norweska firma BeSafe, producent fotelików samochodowych, kojarzona zawsze z bezpieczeństwem i wysoką jakością produktów.

 

Ta norweska firma produkująca foteliki samochodowe istnieje na rynkach ponad 27 państw Europy i Azji. Niezależne testy wskazują, że w obszarze bezpieczeństwa należy do europejskich leaderów. W Skandynawii jedno na troje dzieci korzysta z fotelików BeSafe.

 

Skąd firma BeSafe dowiedziała się o kampanii „Pierwszy Fotelik” i co ją skłoniło do przyłączenia się do drugiej edycji akcji? Odpowiedzi na te pytania udzialają Hubert Wiśniewski i Tomasz Świergolik przedstawiciele MARKO – dystrybutora fotelików BeSafe.

 

 

Kolejna odsłona kampanii trwać będzie 10 miesięcy. To dość długi czas, ale możecie być pewni, że dla swoich fanów, tych starszych i najmłodszych, Elmo i drużyna przygotowali rozmaite niespodzianki i atrakcje.

 

Rozpoczynamy mocnym uderzeniem – na Facebooku fotelik.info rozpoczął się konkurs. Zagraj już dziś! Do wygrania naturalnie foteliki samochodowe. Każdy gracz wie, że liczy się nie tylko spryt, ale także wiedza. Wszystkich chętnych kierujemy do naszego nowoczesnego e-learningu na stronie www.pierwszy.fotelik.info. Można tam nie tylko zagrać o foteliki, które zdobyły najwyższe noty w niezależnych testach zderzeniowych, ale także wygrać wiedzę, która być może uratuje życie niejednemu maluchowi. Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest zawsze w cenie.

 

W marcu fotelik można było wygrać na Targach Kielce, podczas Mistrzostw Polski „Fotelikiada 2012″. Tym razem nie trzeba fatygować się do Kielc… Zapraszamy do zabawy!

 

Warto, tym bardziej, że jest to świetna możliwość, aby przygotować się na kolejne atrakcje w ramach akcji „Pierwszy Fotelik”. W planie na kolejne miesiące przewidujemy między innymi konkursy dla osób, które skorzystały z e-learningu (warto go przejść już dziś!), inspekcje fotelików samochodowych w ramach kampanii (będziemy o nich informować na bieżąco, więc śledźcie nasze aktualności lub subskrybujcie fanpage FCS na Facebooku).

 

Dla uwielbiających rywalizację fanów, zwłaszcza tych najmłodszych, szykujemy kolejną niespodziankę. Na początku wakacji zaczną się eliminacje do… „Fotelikiady” dla dzieci! O szczegółach opowiemy niebawem. Finału spodziewajcie się pod koniec wakacji.

1. edycja kampanii Pierwszy Fotelik dobiegła końca

14 maja zakończyła się 1. edycja kampanii Pierwszy Fotelik. To jednak dopiero początek działań, a nie koniec. Już wkrótce wielki konkurs finałowy oraz druga odsłona akcji. Jak podsumowują kampanię jej organizatorzy i sympatycy?

W listopadzie 2011r. fotelik.info, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Raben, przy wsparciu Ulicy Sezamkowej oraz partnerów lokalnych, rozpoczęli działania w ramach kampanii Pierwszy Fotelik. Akcja objęła Polskę, Węgry i Ukrainę. Za cel postawiono sobie edukację rodziców i opiekunów niemowląt w zakresie ich bezpiecznego przewożenia. fotelik.info – wyłączny partner merytoryczny kampanii – stworzył kurs e-learningowy, do którego dostarczył materiały w 5 językach: polskim, angielskim, węgierskim, ukraińskim i rosyjskim. Eksperci przeprowadzili również kilka inspekcji fotelików samochodowych, dzięki którym rodzice mieli szansę nie tylko zdobyć wiedzę, ale również umiejętności praktyczne potrzebne w ich indywidualnym przypadku.

Rozdano setki ulotek, rozwieszono plakaty. Kampania widoczna była na billboardach i w Internecie. E-learningu cieszył się powodzeniem wśród setek rodziców…

Czy o kampanii Pierwszy Fotelik można już mówić tylko w czasie przeszłym?

Pierwsza edycja kampanii zakończyła się 14 maja, jednak rusza jego kolejna odsłona! Odsłona w odświeżonej formie i bogata w nowe atrakcje.

Kurs e-learningowy pozostaje dostępny dla wszystkich żądnych wiedzy. Dla wyedukowanych w ten sposób uczestników mamy niespodziankę! 1 czerwca na jeden dzień zostanie uruchomiony quiz finałowy. Zwycięży osoba, która zdobędzie w nim największą liczbę punktów w najkrótszym czasie. Nagroda dla zwycięzcy to fotelik samochodowy o wartości 1.500 PLN. Przygotuj się już dziś – http://fotelik.info/pierwszy-fotelik/

Inspekcje fotelików w Opolu! Nie przeocz!

Drodzy opolanie i wszyscy fani! Już w sobotę 28 stycznia eksperci fotelik.info wraz z instruktorami zawitają do Stolicy Polskiej Piosenki! Inspekcje Odbędą się w salonie BCH Chwaliński, autoryzowanego dealera Forda, na ulicy Agnieszki Osieckiej 1, od 9.00 do 16.00.

Otrzymujemy coraz więcej informacji od czytelników, że chętnie przywitaliby ekspertów i inspektorów w swoim mieście. W ubiegłym roku Pawła Kurpiewskiego i Marka Plonę, ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, można było spotkać w namiocie „Włącz Myślenie. Zapnij Pasy” na trasie „Lata z Radiem”. Niestety, odwiedzili oni tylko niektóre miasta.

Chcąc wyjść przynajmniej częściowo naprzeciw oczekiwaniom fanom zarówno fotelik.info jak i  kampanii Pierwszy Fotelik – postanowiliśmy zorganizować pierwszy konkurs, w którym sami wybraliby miasto inspekcji. Odbył się on w najbardziej do tego odpowiednim dniu – 6 grudnia – w święto św. Mikołaja. Po kilkugodzinnej gorącej walce i wielkich emocjach wygrało Opole. Mieszkańcy tego miasta okazali się największą i najlepiej zorganizowaną grupą. Mamy nadzieję, że stawią się równie licznie. Nie zapomnijcie zaprosić i przyprowadzić ze sobą znajomych, sąsiadów i kolegów z małymi dziećmi w fotelikach!

Na inspekcję należy przyjechać samochodem (jeśli jest ich więcej niż jeden – tym, w którym najczęściej podróżuje maluch), z dzieckiem zabezpieczonym w foteliku.

Dlaczego warto?

Czemu warto skorzystać z tej okazji? Ponieważ, przynajmniej obecnie, ekspertów trudno spotkać poza stolicą. Jest to więc wyjątkowa okazja, aby osobiście z nimi porozmawiać, sprawdzić montaż fotelika, jego dobór, stopień zabezpieczenia dziecka. Każdy rodzic pod czujnym okiem specjalisty dokona także montażu fotelika, sprawdzając swoje umiejętności i wiedzę.

Gdzie nas szukać?

Inspekcje odbędą się w salonie BCH Chwaliński, autoryzowanego dealera Forda, na ulicy Agnieszki Osieckiej 1, od 9.00 do 16.00. Wjazd od ulicy Partyzantów.

UWAGA, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Już dziś wyślij swoje zgłoszenie na adres: [email protected]
Otrzymasz e-maila zwrotnego ze szczegółowymi informacjami i możliwością rezerwacji godziny.

14 listopada 2011 – inauguracja kampanii w Polsce

Ruszyła międzynarodowa kampania „Pierwszy fotelik”. Jej ambasadorami zostali znani z Ulicy Sezamkowej Elmo i Grover.

Kampanię zainaugurowała konferencja prasowa, która odbyła się w holu głównym Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny, przy ul. Madalińskiego 25. W kampanię, ze strony polskiej włączyły się m.in. portal fotelik.info oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Podczas wydarzenia odbywały się pokazy właściwie i niewłaściwie montowanych fotelików oraz konsultacje dla rodziców dotyczące wyboru odpowiedniego fotelika. Na stanowisku dyżurowali eksperci serwisu fotelik.info. Na podjeździe szpitala w zaaranżowanym punkcie inspekcyjnym odbyła się kontrola poprawności doboru i użycia fotelików dla przybyłych na to wydarzenie rodziców.

Pierwszy fotelik – kampania edukacyjna

Pierwszy fotelik, nazywany też czasem nosidełkiem, to nie koszyk do przenoszenia niemowlęcia z i do samochodu. Pierwszy fotelik ma mu zapewnić bezpieczeństwo chroniąc go przed skutkami nagłego zderzenia hamowania lub zderzenia.

Jak go wybrać i używać, żeby faktycznie gwarantował bezpieczeństwo Twojemu dziecku?

 

1. Niemowlęta przewozimy w fotelikach z grupy wagowej 0-13 kg montowanych tyłem do kierunku jazdy.
2. Homologacja ECE R4404 nie jest gwarancją bezpieczeństwa. Wybierz fotelik w oparciu o wyniki niezależnych testów zderzeniowych.
3. Z tabeli testów wybierz 3-4 foteliki z minimalną oceną 3 za bezpieczeństwo.
4. Poproś sprzedawcę, aby przed zakupem przymierzył wybrane foteliki w Twoim samochodzie. Nie każdy fotelik będzie pasował do Twojego samochodu.
5. Wybierz fotelik, który najbardziej stabilnie daje się zamontować w Twoim aucie.
6. Uważnie przeczytaj instrukcję obsługi. Aż 70% fotelików montowanych jest nieprawidłowo. Jeśli możesz, poproś o instruktaż sprzedawcę.
7. Mocno zamontuj fotelik w samochodzie kasując wszelkie luzy.
8. Ciasno zapnij dziecko w foteliku napinając pasy uprzęży.

 

 

Jak ciasno zapinać dziecko? Dlaczego nie każdy fotelik pasuje do mojego samochodu? Dlaczego niektóre foteliki otrzymują ocenę niedostateczną w testach ADAC? Dlaczego moje dziecko musi podróżować tyłem?

 

 

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w internetowym kursie „Pierwszy fotelik”, przygotowanym w ramach kampanii Globalnego Partnerstwa na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (GRSP) , Ulicy Sezamkowej (Sesame Workshop), Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Grupy Raben (jest RABEN), przez ekspertów fotelik.info .

 

Zajrzyj już dziś na:

PL  pierwszy.fotelik.info

EN  firstcarseat.4cps.info

HU  elso.autosules.info

RU  pervoe.avtokreslo.info

UA  pershe.avtokrislo.info

 

Dla najpilniejszych uczestników przygotowaliśmy cenne nagrody – wysokiej klasy foteliki dla niemowląt!